Hakkımızda

YALÇIN AKÜ, 1984 yılında Ankara’da kurulmuş olup YALÇIN AKÜ markalı kurşun-asit akümülatörlerin üretimi, geliştirilmesi, satışı ve satış sonrası hizmeti konusunda uzman firma olarak çalışmaktadır.

YALÇIN AKÜ esas olarak Starter (marş basma) aküleri ile yola çıkmış, ilerleyen yıllarla gerek müşterilerin aynı kalitede yeni teknolojiye olan talebi, gerekse bizim yeni girişimlerimizle sunduğumuz daha iyi hizmet anlayışı ile ürün yelpazemiz endüstriyel akü konusunda da geliştirilmiştir. Kırıkkale Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan üretim tesisimizde bugün starter akülerin yanı sıra kurşun-asit endüstriyel akülerin üretimi ve geliştirilmesi de gerçekleştirilmektedir.

Üretim konusunda müşteri memnuniyetinin temeli sunulan kaliteye dayanır ve YALÇIN AKÜ de sahip olduğu TSE (Türk standartları Enstitüsü), ISO 9001 ve CE (Certification of Europe) ile ilke edindiği kaliteden ödün vermeme görevini sürdürmektedir. Nitelikli elemanları, uzmanları ve her geçen gün artan çalışan sayısı ile güvenilirliğini sürekli arttırmaktadır.

YALCIN, GOLD, PLUSPOWER, POWERFUL ve SAFİR markaları ile hem yurt içi hem de yurt dışında geniş müşteri potansiyeli ile çalışmalarına devam etmektedir.

“DOST GÜÇ (Friendly Power)” anlayışı ile hem çevre hem müşteri dostu olup önce sizleri düşünerek yürüttüğü hassas çalışmaları ve profesyonel kadrosu ile YALÇIN AKÜ sektöründe öncü adımlara sahip olma yolunda hızla ilerlemektedir.